FAQ

Co to jest Planimo?

Planimo jest systemem służącym do zarządzania projektami online. Powstało w oparciu o dostępny jako open source system Redmine (rozwijany od 2006 roku). Planimo jest dostępne w modelu SaaS (Software as a Service) czyli oprogramowanie jako usługa.
Planimo zawsze odzwierciedla najnowszą wersję Redmine’a i zawiera wszystkie najnowsze funkcje.

Do czego Planimo przyda się mojej firmie?

Planimo to usługa polegająca na udostępnieniu oprogramowania niezbędnego do zarządzania projektami w firmie. Wśród naszych Klientów są zarówno właściciele firm z sektora MSP, szkoły jak i osoby fizyczne.
W Planimo dostępne są moduły pozwalające zlecać i rozliczać zadania, pracować grupowo, definiować i rozliczać zadania dla pracowników, ustalać kamienie milowe (punkty krytyczne) dla realizacji poszczególnych projektów. Dostępne jest kalendarz oraz Gantt pozwalający na zobrazowanie zadań na osi czasu. Do tego mamy dostęp do forum, repozytorium (przyda się szczególnie firmom i osobom realizującym projekty IT), miejsce na wewnętrzne pliki pozwalające w łatwy sposób zarządzać przepływem dokumentów w firmie. Wreszcie zaimplementowane jest Wiki oraz kilka dodatkowych funkcjonalności uruchamianych na życzenie Klienta.

Jestem zainteresowany, ile to kosztuje?

Ceny są zróżnicowane, przeanalizuj więc dokładnie swoje potrzeby a następnie zapoznaj się z zakładką Cennik. System jest dostępny w modelu abonamentowym, rozliczanym miesięcznie. Jeśli jednak jesteś zainteresowany dłuższą współpracą istnieje taka możliwość, prosimy o kontakt. Za drogo? Zadzwoń, cenowo na pewno się dogadamy.

Brakuje mi ważnej dla mnie funkcji, czy możecie ją stworzyć?

Co do zasady jesteśmy elastyczni jeśli chodzi o wszelkie innowacyjne rozwiązania i niestandardowe konfiguracje. Jeśli więc potrzebujesz czegoś czego nie ma w obecnej wersji systemu poinformuj nas o tym, jesteśmy przekonani że dojdziemy do porozumienia.

Czy podczas aktualizacji Planimo mogę bezpłatnie przetestować nowe rozwiązania?

Należy rozróżnić dwa przypadki:

  • aktualizacja dotyczy rozwoju stricte Planimo, jest niezbędną poprawką lub nową funkcjonalnością związaną z planem rozwoju systemu. W tym przypadku nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty,
  • zostaje wprowadzona zupełnie nowa funkcjonalność lub połączony z Planimo produkt za który będzie pobierana dodatkowa opłata. W tej sytuacji możesz skorzystać z 30-dniowych bezpłatnych testów nowej aplikacji.


Dlaczego mam inwestować w Planimo, jeśli to samo mogę zrobić sam.

Tak, czystego Redmine’a można postawić samodzielnie na własnym serwerze w biurze. Pamiętaj jednak, że Redmine jest napisany w Ruby on Rails, który nie jest obsługiwany przez wszystkie serwery (a ściślej przez mało które). Dlaczego wybrać Planimo?

  • masz zapewniona ochrona Twoich danych,
  • nie tracisz czasu na instalacje,
  • nie musisz dbać o infrastrukturę serwerową,
  • nie musisz zatrudniać informatyka,
  • wykonujemy za Ciebie cala praca związaną z konfiguracją serwera,
  • masz dostęp do zawsze aktualnej wersji systemu oraz wielu dodatkowych funkcji,
  • bezpłatny support.


Kim jesteście, jakie macie doświadczenie?

Planimo jest usługą dostarczaną przez agencję interaktywną WebsiteHeaven. W ramach agencji systemem Planimo zajmują się dwie osoby:
Piotr Gigoń – absolwent WFiIS AGH, stworzył Sklepik AGH, NextTo.pl, w trakcie studiów mocno związany z działalnością Uczelni,
Łukasz Jachymczyk – absolwent WFiIS AGH, współpracuje z IBM, administrował siecią MS AGH.

Jak długi jest okres umowy?

Planimo jest dostępne w ramach płatnego co miesiąc abonamentu. Z związku z tym możesz zrezygnować z korzystania z Planimo w dowolnej chwili.
Dajemy również możliwość związania się z nami na dłuższy okres czasu. W przypadku współpracy na 6 lub więcej miesięcy bardzo chętnie porozmawiamy o dodatkowym rabacie.

Czy mogę zmienić plan w dowolnym momencie?

Tak, oczywiście! W takim przypadku prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta. Wszelkie zmiany wprowadzamy w życie natychmiast.

W jaki sposób mogę zrezygnować?

W przypadku rezygnacji z dalszego korzystania z Planimo w ciągu pierwszych bezpłatnych 30 dni, nie będą pobierane żadne opłaty.
W przypadku wypowiedzenia umowy w trakcie trwania okresu abonamentowego zostanie naliczona opłata za bieżący miesiąc, po czym w następnym miesiącu konto zostanie zablokowane.

Chce zrezygnować, czy mogę eksportować zgromadzone dane?

Jeśli chcesz zrezygnować z Planimo oraz zachować efekty Twojej pracy, prosimy o kontakt przed tym faktem. Bezpłatnie przygotujemy eksport danych w postaci bazy SQL.

Czy Planimo posiada program partnerski?

Tak, sprawdź szczegóły w zakładce Program Partnerski